Functionele cookies: Wij plaatsen functionele cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en analytische cookies waarmee wij het gebruik van de website kunnen meten. Deze cookies gebruiken geen persoonsgegevens.


Ik wil gepersonaliseerde informatie: Hiermee ontvang je gepersonaliseerde informatie op onze website die wordt afgestemd op je internetgedrag. Ook kunnen we nieuwsbrieven beter afstemmen op jouw voorkeuren.


Eén momentje voor een bewuste keuze…

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring.

Welke sporters hebben zich gekwalificeerd voor de Olympische Winterspelen van Beijing 2022?

Alpineskiën

vrouwen:

  • Adriana Jelinkova (slalom en reuzenslalom)

mannen:

  • Maarten Meiners (reuzenslalom)

Bobsleeën

vrouwen:

  • Karlien Sleper (monobob)

mannen:

  • Ivo de Bruin (piloot, tweemansbob, viermansbob)
  • Janko Franjic (viermansbob)
  • Jelen Franjic (viermansbob)
  • Dennis Veenker (viermansbob)
  • Stephan huis in 't Veld (reserve)

De tweede naam voor de tweemansbob wordt later ingevuld.

Kunstrijden

  • Lindsay van Zundert (vrouwen, single event)

Schaatsen

vrouwen:

  • Femke Kok 500m
  • Jutta Leerdam 500m, 1.000m
  • Michelle de Jong 500m
  • Antoinette de Jong 1.000m, 1.500m, 3.000m, ploegachtervolging
  • Ireen Wüst 1.000m, 1.500m, ploegachtervolging
  • Marijke Groenewoud 1.500m, massastart
  • Irene Schouten 3.000m, 5.000m, massastart, ploegachtervolging
  • Carlijn Achtereekte 3.000m
  • Sanne in ’t Hof 5.000m

mannen:

  • Merijn Scheperkamp 500m
  • Kai Verbij 500m, 1.000m
  • Thomas Krol 500m, 1.000m, 1.500m
  • Hein Otterspeer 1.000m
  • Kjeld Nuis 1.500m
  • Marcel Bosker 1.500m, ploegachtervolging
  • Patrick Roest 5.000m, 10.000m, ploegachtervolging
  • Jorrit Bergsma 5.000m, 10.000m, massastart
  • Sven Kramer 5.000m, massastart, ploegachtervolging

Shorttrack

vrouwen:

  • Yara van Kerkhof (relay)
  • Selma Poutsma (500m, 1000m, relay en mixed relay)
  • Suzanne Schulting (500m, 1000m, 1500m, relay en mixed relay)
  • Xandra Velzeboer (500m, 1000m, 1500m, relay en mixed relay)
  • Rianne de Vries (relay)

Voor de laatste startplek (1500 meter) wordt de naam later bekendgemaakt.

mannen:

  • Dylan Hoogerwerf (500 meter en relay)
  • Itzhak de Laat (500m, 1000m, relay en mixed relay)
  • Sjinkie Knegt (1000m, 1500m, relay en mixed relay)
  • Sven Roes (1500m en relay)
  • Jens van ’t Wout (500m, 1000m, relay en mixed relay)

De laatste startplek (1500 meter) wordt later ingevuld.

Skeleton

  • Kimberley Bos

Snowboarden

vrouwen:

  • Michelle Dekker (parallelreuzenslalom)
  • Melissa Peperkamp (big air en slopestyle)

mannen:

  • Glenn de Blois (cross)
  • Niek van der Velden (big air en slopestyle)