Functionele cookies: Wij plaatsen functionele cookies om deze website naar behoren te laten functioneren en analytische cookies waarmee wij het gebruik van de website kunnen meten. Deze cookies gebruiken geen persoonsgegevens.


Ik wil gepersonaliseerde informatie: Hiermee ontvang je gepersonaliseerde informatie op onze website die wordt afgestemd op je internetgedrag. Ook kunnen we nieuwsbrieven beter afstemmen op jouw voorkeuren.


Eén momentje voor een bewuste keuze…

Ga voor meer informatie naar onze cookieverklaring en privacyverklaring.

Datum
14 maart 2019
Tijd
Vanaf 09:00 GMT+1
Locatie

Van 14 tot en met 17 maart vindt in Apeldoorn het WK parabaanwielrennen plaats.

In 2018 veroverde TeamNL zes WK-medailles: Alyda Norbruis (C2) was goed voor goud op de 500 meter tijdrit, de achtervolging en op scratch, Caroline Groot debuteerde op het WK met goud op de 500 meter tijdrit inde C5-klasse.  De inmiddels gestopte Arnoud Nijhuis won zilver op de 1 km tijdrit in de C1-klasse. 

Brons was er voor het tandem Tristan Bangma en Patrick Bos op de achtervolging.

Nederlandse deelname (exclusief testevents 200 meter vliegende start omnium en teamsprint):

Vrouwen:

Larissa Klaassen & Imke Brommer (tandem): kilometer en sprint
Caroline Groot (C5-klasse): 500 meter, achtervolging, scratch
Alyda Norbruis (C2-klasse): 500 meter

Mannen:

Tristan Bangma & Patrick Bos (tandem): kilometer, achtervolging, sprint
Vincent ter Schure & Timo Fransen (tandem): kilometer, achtervolging
Daniel Abraham Gebru (C5): kilometer, achtervolging, scratch
Martin van de Pol (C5): kilometer, achtervolging, scratch
Stijn Boersma (C3): kilometer, achtervolging, scratch

Programma en uitslagen:

via deze website

Onderdelen met Nederlandse deelname: (zonder testevents)
14 maart

09.30-13.42 uur: 3 km Individuele achtervolging, kwalificatie mannen en vrouwen C1 t/m C3
met Stijn Boersma (C3)

15.00-18.49 uur: 500 meter tijdrit finale vrouwen C4 en 5, 1 km tijdrit finale mannen C4 en 5
met Caroline Groot (C5), Martin van de Pol en Daniel Abraham Gebru (C5)

19.19-20.43 uur: 3 km Individuele achtervolging, finale mannen en vrouwen C1 t/m C3
Stijn Boersma zesde in finales, niet naar finales

15 maart

09.00-14.41 uur: 3 km (v) en 4 km (m) individuele achtervolging, kwalificatie tandem
met Tristan Bangma & Patrick Bos en Vincent ter Schure & Timo Fransen

09.00-13.47 uur: 500 meter tijdrit finale vrouwen C1 t/m 3, 1 km tijdrit finale mannen C1 t/m 3
met Alyda Norbruis (C2), Stijn Boersma (C3)

16.30-18.00 uur: 3 km (v) en 4 km (m) individuele achtervolging, finale tandem
evt. met Tristan Bangma & Patrick Bos en Vincent ter Schure & Timo Fransen

16 maart

09.00-13.21 uur: 3 km (v C4 en C5) en 4 km (m, C4 en C5) individuele achtervolging, kwalificatie C4 en 5
met Caroline Groot, Martin van de Pol en Daniel Abraham Gebru (C5)

09.00-13.21 uur: 3 km (v C4 en C5) en 4 km (m, C4 en C5) individuele achtervolging, finale C4 en 5
evt. met Caroline Groot, Martin van de Pol en Daniel Abraham Gebru (C5)

16.05-19.25 uur: 1 km tijdrit, finale vrouwen  en mannen tandem
met Larissa Klaassen & Imke Brommer, Tristan Bangma & Patrick Bos en Vincent ter Schure & Timo Fransen

16.05-19.25 uur: 10 km scratch, finale vrouwen C1 t/m 5
met Caroline Groot

17 maart

10.00-14.08 uur: 200 meter, kwalificatie en kwartfinales mannen en vrouwen tandem
met Larissa Klaassen & Imke Brommer, Tristan Bangma & Patrick Bos

15.30-16.32 uur: 15 km scratch finale mannen C3, C4 en C5
met Stijn Boersma (C3), Martin van de Pol en Daniel Abraham Gebru (C5)

17.30-19.44 uur: 200 meter, finales mannen en vrouwen tandem
evt. met Larissa Klaassen & Imke Brommer, Tristan Bangma & Patrick Bos

 

Deelnemers